Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

   
   

Larix  

   

Dla bibliotek  

   

W roku 2023 Stowarzyszenie „Larix” nadal kontynuuje działalność na rzecz udostępniania osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznawanie się z drukiem, cyfrowych książek mówionych.

Tak jak do tej pory, nagramy zarówno nowości wydawnicze jak również książki wydane drukiem przed wielu laty. Będą to zarówno propozycje czytelników, jak też nagradzane i rekomendowane dzieła literatury polskiej i światowej. Ze względu na zróżnicowane preferencje czytelników, postaramy się, żeby nagrane książki mogły zadowolić najbardziej wyszukane gusta.

Dzięki projektowi realizowanemu m.in. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, już we wrześniu 2023 r. udostępnimy czytelnikom ponad 150 książek. Kolejną część udostępnimy pod koniec marca 2024 r.

W ramach aktualnie realizowanego projektów nagramy łącznie ponad 300 książek.

Tak jak i dotychczas, trafią one do rąk czytelników poprzez sieć bibliotek współpracujących ze Stowarzyszeniem.

W czwartym kwartale roku, zarówno do nowych, jak też współpracujących ze Stowarzyszeniem bibliotek, trafi kilkadziesiąt odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej Czytak 4. Projekt „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku” realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasze aktualnie realizowane projekty to:

   

Wspierają nas  

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze
Logo Muzeum Historii Polski
   

© Copyright by Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca